3. ročník závodu pro širokou veřejnost se uskuteční v neděli 06.06.2021. Královská desítka je běžecký závod pro všechny - začátečníky i ostřílené borce. Trasa je svým profilem vhodná k zaběhnutí rychlého času. Poříčská trojka je závod pro mládež i pro dospělé, co se chtějí proběhnout a na desítku si zatím netroufnou.

Vítězem 2. ročníku K10 Michal Oplt

Michal Oplt (KOME Kraslice) se časem 33:49,7 stal vítězem 2. ročníku JAKUB ELEXMAYER KRÁLOVSKÉ DESÍTKY, konaného 03.10.2020 v Královském Poříčí. Výrazně tak vylepšil svůj osobák na 10 km trati (ten předchozí měl hodnotu 36:10) i svůj loňský čas (36:11). Na druhém místě doběhl v čase 33:58,6 Tomáš Kožák (SC Start Karlovy Vary), třetí pak Radek Sedněv (Triatlet Karlovy Vary) v čase 34:04,0.

Loňský vítěz Jakub Coufal (WBT Nejdek) skončil těsně pod stupni vítězů, když do cíle doběhl v čase 34:26,9.

V kategorii žen s velikým náskokem zvítězila Ivana Sekyrová (AK Sokolov), když do cíle doběhla v čase 38:24,3 před druhou Štěpánkou Coufalovou (WBT Nejdek) a třetí Lenkou Kůsovou (Triatlet).

WOLFNET.CZ POŘÍČSKÁ TROJKA se stala kořistí Radka Sochůrka (Triatlet Karlovy Vary), který zvítězil v čase 10:46,7. Na druhém, resp. třetím místě doběhly Veronika Zrůstová a Barbora Loufková (obě Triatlet Karlovy Vary) ve shodném čase 12:10,3.

Účast byla velmi poznamenána epidemií Coronaviru, když závodníci (ani pořadatelé) do poslední chvíle nevěděli, zda a v jaké podobě se závod uskuteční, někteří se pak pravděpodobně báli případné nákazy a na závod nedorazili. Závodu se nakonec zúčastnilo 81 závodníků na 10 km trati a 28 závodníků na 3 km trati (pořadatelé očekávali a byli připraveni na cca dvounásobnou účast).  Přesto jsme velmi rádi, že se na druhý pokus (po odloženém jarním termínu) závod mohl uskutečnit a děkujeme všem partnerům, kteří nám k tomu pomohli. Pro závodníky tak byl připraven bohatý servis a zázemí, které nemají ani na mnohých vyhlášených akcích (šatny, úschovna zavazadel, dostatek WC, spousta lavic k sezení, teplé jídlo a nápoj pro každého, pěkné ceny a finanční prémie pro nejlepší, měření závodu čipovou časomírou včetně mezičasu na 5. km, diplomy ke stažení, video z obrátky a z cíle, fotografie od profesionálního fotografa, kde se každý najde… a spousta dalších maličkostí, díky kterým závodníci z akce odcházeli spokojení).

Ještě jednou tedy díky všem a těšíme se na třetí ročník (snad v sobotu 03.04.2021).

Výsledky závodu najdete zde (po kliknutí na jméno závodníka se zobrazí doběhové video a diplom ke stažení)

Fotogalerie zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *